Facebook: zatrzymaj szalone feministki


Na Facebooku pojawiło się założone przez Fundację Feminoteka wydarzenie „TAK dla edukacji seksualnej, antykoncepcji, prawa do przerywania ciąży!” Nawołuje się w nim do wysyłania listów poparcia dla zbrodniczej ideologii, która zezwala na zabijanie ludzi we wczesnym okresie rozwoju. Namawia do tego sama prof. Środa:

Liberalizacja ustawy jest potrzebna:

1. By było wreszcie normalnie! Trudno żyć w fundamentalistycznym kraju, gdzie księża i władza traktują kobietę jako gorszy gatunek człowieka, który trzeba kontrolować, nad którym trzeba sprawować władzę, by rodził pod przymusem – bo takie jest rzekomo powołanie kobiet i wola boska.

2. By skończyć ze społeczną hipokryzją. W Polsce politycy udają, że wszystko jest w porządku, że podziemie aborcyjne i aborcyjna turystyka nie istnieje. Grunt by mieć „czyste ręce”! A kobiety? Kobiety – według polityków – poradzą sobie.

3. By skończyć z bezradnością i cierpieniem kobiet, które nie chcą, nie powinny lub nie mogą urodzić i wychować potomstwa.

4. By w Polsce rodziły się chciane dzieci, by je sprowadzano na świat i wychowywano w sposób odpowiedzialny.

5. By przywrócić kobietom wolność, by kobiety były traktowane jako osoby autonomiczne, mające pełnię praw i wolną wolę;

6. By prawa reprodukcyjne traktowane były jako istotna część praw człowieka.

7. By kobiety miały prawa do swojego ciała, do integralności i osobowej godności.

8. By w Polsce wygrała egalitarna demokracja, a nie fundamentalizm. Byśmy przestali kompromitować się w świecie jako watykański skansen.

Zachęcamy do wyrażenie opinii na tablicy tego wydarzenia: http://www.facebook.com/event.php?eid=328173847199639