Uratuj swój czas!


Wielu rodziców wielodzietnych odczuwa problem „znikającego czasu”, który pojawia się, gdy siadają przed komputerem chcąc prowadzić swój mały biznes. Facebook, fora dyskusyjne, pogaduszki na czacie… i już pora coś przekąsić, bo kilka godzin minęło. W ten sposób czas pracy, który często z trudem uzyskujemy, rozpływa się bez śladu. Jak temu zaradzić? Proponujemy program RescueTime.

RescueTime to darmowa aplikacja monitorująca pracę komputera. Pozwala ona skoncentrować się na pracy oraz zastanowić nad tym co ogranicza naszą efektywność. Program automatycznie kontroluje z jakich aplikacji i stron internetowych korzystamy pracując na komputerze. Zebrane dane są wysyłane do systemu, który prezentuje je w ładnej formie na stronie internetowej producenta.

Statystyki generowane przez RescueTime są bardzo dokładne i kompletne. Można sprawdzić ile czasu pożarły nam komunikatory i serwisy społecznościowe, ile czasu czytaliśmy wiadomości i jak mało naszej uwagi poświeciliśmy prawdziwej pracy. Aplikacje i strony można oznaczać tagami, co pozwala dostosować pomiar efektywności do charakteru naszej pracy w Internecie.

RescueTime jest bardzo dyskretny i przydatny. Czasami jednak powoduje dyskomfort, nie zawsze chcemy żeby jakaś aplikacja wysyłała do Internetu informacje o wszystkich naszych działaniach na komputerze. Na szczęście RescueTime ma też opcję czasowej przerwy w monitorowaniu naszych aktywności.

RescueTime to świetne narzędzie wspomagające efektywne zarządzanie czasem spędzanym przed monitorem komputera.

Opis za stroną http://rescuetime.softonic.pl/