Wolność słowa i działalności gospodarczej po amerykańsku


sweet

Małżeństwo piekarzy, które odmówiło upieczenia tortu na lesbijskie wesele, ma zapłacić 135 tysięcy dolarów odszkodowania do 13 lipca lub stan Oregon zajmie ich dom. Aaron i Melisa Klein, właściciele cukierni „Sweet cakes” zostali ukarani przez stanowe Biuro Pracy i Przemysłu (BOLI), za niezgodną z prawem dyskryminację związku jednopłciowego. Państwo Klein, którzy są pobożnymi chrześcijanami, argumentowali, że upieczenie tego ciasta byłoby pogwałceniem ich religijnych przekonań. BOLI nakazało zapłacić im 135 tysięcy dolarów lesbijskiej parze. Ukarano ich także zakazem wypowiadania się publicznie na temat ich odmowy.

„To jest gnębienie i zastraszanie. Próbują wymusić na nas przekazanie 135 tysięcy, tym dwóm dziewczynom.

Rzecznik prasowy BOLI potwierdził, iż wysłano standardowy list z nakazem płatności do prawnika państwa Klein. „Oczywiście mogą poprosić o zawieszenie wykonania wyroku do czasu rozpatrzenia apelacji”.

Jest jednak pewien haczyk. Urzędnik, który będzie rozpatrywał tę sprawę to lokalny działacz ruchu LGBTQIA (L jak lesbijka, G jak gej, B jak biseksualista, T jak transseksualista… itd). „Sędzia, przysięgły i egzekutor w jednej osobie. Zamierza wykorzystać swój urząd do wykorzenienia poglądów i wypowiedzi, z którymi on osobiście się nie zgadza” – mówi prawnik państwa Klein.

Pani Klein nie zamierza dać się zastraszyć. „Będziemy z tym walczyć. Zadarł z niewłaściwymi chrześcijanami. W jakimś sensie cała ta sprawa nas wzmacnia”.

Wiadomość za: http://www.foxnews.com/opinion/2015/07/08/bakers-who-refused-to-make-lesbian-wedding-cake-told-to-pay-135k-by-monday-or-else.html

kleins