Wojna jeszcze się nie skończyła


eden-1

Mimo ogromnej zmiany kulturowej, która nastąpiła w ostatnich latach, ci, którzy cenią sobie tradycyjne małżeństwo, różnicę płci i czystość w sferze seksualnej, wciąż mają szansę wygrywać w publicznych sporach na w nadchodzących latach, podczas gdy środowiska gejowskie przygotowują swoją własną zgubę – taką tezę stawia Micheal Brown, doktor literatury i języków wschodnich z Noego Jorku, a także dziennikarz radiowy.

Wielu uważa, że spory kulturalne już za nami. Wielu sądzi, że sukces rewolucji gejowskiej jest nieunikniony, ale wojna… jeszcze się nie skończyła.

Brown napisał książkę (Outlasting the Gay Revolution: 8 Principles for Long Term Cultural Change) , by dodawać odwagi, inspirować i informować tych, którzy podzielają jego poglądy, lecz popadają w poczucie beznadziejności. Adresuje ją do chrześcijan i pozostałych konserwatystów. Formułuje pewne zasady, których powinni przestrzegać, by zamanifestować swój punkt widzenia. Np. zasada nr 1 brzmi: Nie chodź na kompromisy, jeśli idzie o Twoje przekonania. Zasada nr 2: Trzymaj się najwyższych wartości.

Zapytany dlaczego napisał tę książkę, autor odpowiada:

„Wielu wierzących odczuwa zniechęcenie i sądzi, że ta walka jest przegrana. Wydaje się, że nic nie da się zrobić dla zachowania małżeństwa i ludzkiej seksualności w formie przewidzianej przez Boga, w szczególności w sytuacji, gdy ustawodawstwo działa przeciw nam. Wierzę, że jest inaczej. Nie czas składać broń. Napisałem tę książkę, by dodać ducha i wiary, a także przekazać pewne praktyczne wskazówki, w celu osiągnięcia długofalowych zmian. Jeśli Pan nie przyjdzie wcześniej, mam nadzieję, że my zobaczymy zmiany.”

Inna wypowiedź autora:

„W mojej książce pokazuję, że aktywizm gejowski ma w sobie element samozniszczenia. Człowiek atakowany, odpowiada tym samym. Widzę wierzących, którzy stają do walki, gdyż ich wolność religijna, wolność wypowiedzi i sumienia są im odbierane. Czystość zwycięży demoralizację. Filarami rewolucji gejowskiej są kłamstwa, przeinaczenia i dezinformacja. Propagując prawdę, demaskujemy je.”

Po co pisać o tym w Polsce?

Zmiany, które zachodzą w świecie współczesnym szybko się rozprzestrzeniają. Wzorce z Zachodu są u nas stale modne, często bez refleksji nad treściami, które ze sobą niosą. Potężna machina mediów lansuje „nowości”, wpędzając często Polaków w poczucie wstydu. Powszechność pewnych zjawisk sprawia, że tracimy wiarę w słuszność własnych przekonań i sens przeciwstawiania się złu.

Ale wojna jeszcze się nie skończyła.

za:

http://www.christianpost.com/news/michael-brown-on-8-principles-to-win-the-homosexuality-debate-author-interview-146901/