5 rzeczy, których mężatki robić nie powinny


obrączki

  1. Traktować męża jak dziecko. Zdarza się to często. Pragnąc ofiarować mężowi to, co najlepsze, zaczynamy mu matkować. Jeśli chcemy dać mu to, co najlepsze, musimy okazać mu szacunek (nawet jeśli jeszcze nie w pełni na niego zasłużył). Brzmi to może nieco niedorzecznie, ale niemal każda książka, jaką przeczytałam o małżeństwie akcentuje potrzebę szacunku okazywanego mężowi przez żonę. Szanujmy mężów, a zobaczymy, jak im to pomaga. Mężczyzna potrzebuje i pożąda żony, nie drugiej mamy.

  2. Polegać na języku ciała. Mężczyznom należy mówić jasno, o co nam chodzi. Niestety, nie rozumieją naszych westchnień, wymownych spojrzeń itp. Są prości. Język ciała, którym lubią posługiwać się kobiety, jest dla nich niezrozumiały. Możemy wzmacniać nim przekaz, ale nie zastępować go. Kontakt jest pierwszym warunkiem bliskości.

  3. Stawiać dzieci przed mężem. W małżeństwie muszą być jasno ustawione priorytety. Rodzice są wezwani, by kochać i chronić swoje dzieci. Największy dar, jaki możemy dać dzieciom to przykład zdrowego, szczęśliwego, kochającego się małżeństwa. Męża i żony, którzy wybrali wzajemną miłość i poświęcenie dla dobra związku.

  4. Zadawać się z przyjaciółkami, które nie okazują szacunku naszemu mężowi. Na własne oczy widziałam, jak ten błąd przyczynił się do rozwodu. Rozmawiając z przyjaciółką zwróć uwagę na to, w jaki sposób mówi o Twoim mężu. Jeśli negatywnie – prawdopodobnie nie jest to prawdziwa przyjaciółka. Jeśli nasi znajomi mówią źle o naszym mężach, rzuci to z pewnością cień na nasze relacje w małżeństwie. Takie znajomości należy zakończyć. Małżeństwo jest wystarczająco trudne, bez wątpliwych znajomych.

  5. Flirtować z innymi mężczyznami. Nie istnieje – dla mężatki – niewinny flirt. Oczywiście rozmawiamy z wieloma mężczyznami w pracy, w sąsiedztwie, kościele, sklepie, urzędzie. Ale nie flirtujmy z nimi. Należy zadać sobie pytanie: Czy czułabym się komfortowo, gdyby mąż rozmawiał w ten sposób z inną kobietą? Jeśli odpowiedź brzmi: nie, to znaczy, że ta rozmowa nie powinna mieć miejsca. Kto bawi się ogniem, może się poparzyć.

 

Ashley Willis

Za: http://www.patheos.com/blogs/ashleywillis/5-things-married-women-need-to-stop-doing/

, ,